Následná péče
   
  První čistění a údržba
  Pro dřevěné podlahy opatřené nátěrem vodním lakem doporučujeme protiskluzný euku-wax (vosk), který naneste v tenké a rovnoměrné vrstvě měkkým hadrem. Tuto první údržbu proveďte nejdříve 14 dnů po nalakování.
  Běžné čistění a ošetření
  Špína a písek působí jako brusný papír a musí se odstranit koštětem, mopem nebo vysavačem. V případě potřeby je podlahu možno setřít vlhkým hadrem. Přidáním 0,5 l protiskluzného euku-waxu (vosku) na 10 l vody podlahu vyčistíte a současně ošetříte. Při strojovém čistění musí být voda okamžitě odsáta.
  Běžné čistění a ošetření
  Manuální nebo strojové čistění podlahy je nutné jen pokud vykazuje silné, běžným čistěním špatně odstranitelné znečistění. Pro základní čistění doporučujeme euku-wachsentferner (odstraňovač vosku) ředěný vodou. Podlaha nesmí být zaplavena vodou, protože jinak mohou vzniknout škody nabobtnáním dřeva. Čistící roztok proto musí být okamžitě vysušen. Kvůli nebezpečí nabobtnání dřeva je lepší suché odstraňování znečistění, např. strojově houbou. Základní čistění by se mělo provádět pokud možno co nejméně.